Półmetek wakacji - Ruch drogowy - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Ruch drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

Półmetek wakacji

Pierwszy miesiąc wakacji za nami. Dzieci i młodzież odpoczywały w mieście i poza nim, a policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" starali się dotrzeć do tych, którzy spędzali czas w ramach zajęć "Lata w mieście". Udało się przeprowadzić 123 spotkania z najmłodszymi i trochę starszymi. Nie były to typowe lekcje, lecz bardziej wakacyjne zajęcia "na luzie". Policjanci poprzez zabawę przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Spotkania odbywały się w przedszkolach i szkołach, a także w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy ul. Karolkowej 46. Policjanci opowiadali, rozmawiali, i śmiali się, również pokazywali prezentacje i filmy. Rozstawiali mobilne miasteczko ruchu drogowego, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Osoby spełniające odpowiednie warunki, mogły przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Kolejny miesiąc wakacji to dalsze spotkania, które mają zachęcić jak największą rzeszę uczestników ruchu drogowego do poznawania i stosowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W ten sposób jest szansa na ukształtowanie świadomych i kulturalnych kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych, którzy będą dbali o bezpieczeństwo i okazywali szacunek innym uczestnikom ruchu drogowego.

  • "Lato w mieście" 2018
  • "Lato w mieście" 2018
  • "Lato w mieście" 2018
  • "Lato w mieście" 2018
  • "Lato w mieście" 2018
  • "Lato w mieście" 2018