SZYBKO… CORAZ SZYBCIEJ… - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

SZYBKO… CORAZ SZYBCIEJ…

Data publikacji 04.03.2021

Policjanci warszawskiej „drogówki” codziennie mają „ręce pełne roboty”. Pomimo licznych apeli i próśb o respektowanie przepisów ruchu drogowego nadal nie brakuje lekkomyślnych kierujących, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

Warszawska grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Funkcjonariusze pełnią służbę przeważnie w nieoznakowanych radiowozach. Dlatego też wielu kierujących nie mając świadomości, że dany odcinek drogi patroluje Policja pozwala sobie na rażące łamanie przepisów. W tym przypadku było to przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Kierujący, którzy dopuścili się tego wykroczenia otrzymali wysokie grzywny w postaci mandatu karnego i powiększyli sobie stan konta o 10 punktów karnych. Ponadto zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość od lat jest jedną z głównych przyczyn drogowych tragedii. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się pojazdami, a co za tym idzie o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nierespektowanie wskazanych limitów prędkości jest groźne nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.89 MB)