DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 20.03.2021

W dniu 20 marca 2021r. policjanci ruchu drogowego w całej Polsce przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych, dlatego też w czasie działań funkcjonariusze wzmogą kontrole drogowe skupiając się przede wszystkim na pomiarze prędkości kierujących pojazdami.

Policjanci będą kontrolować prędkość zarówno na posterunkach, jak i z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w videorejestratory. Wszystkie załogi wyposażone zostały w przyrządy kontrolno – pomiarowe. W szczególności laserowe mierniki prędkości z wizualizacją.

Należy pamiętać, że kierujący, który nie stosuję się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie.

Niestety pomimo licznych działań i apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku
i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący,
którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.