Aktualności

RUSZYŁY SZCZEPIENIA POLICJANTÓW WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.

Data publikacji 31.03.2021

W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym 24 marca br. odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych przeciw Covid-19. Jedni z pierwszych szczepionkę przyjęli m. in. funkcjonariusze, których obecność na stołecznych drogach jest niezbędna, czyli policjanci warszawskiej „drogówki”.

Policjanci są jedną ze służb działających na tzw. pierwszej linii walki z pandemią, często mając kontakt z osobami zakażonymi. Wraz z rozwojem epidemii funkcjonariusze policji z dnia na dzień zostali postawieni przed trudnym zadaniem. Jak wykonywać swoje obowiązki i realizować dodatkowe zadania wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa, a jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Teraz z pomocą mundurowym przyszli medycy, którzy podali policjantom pierwsze dawki szczepionek przeciwko Covid-19.

Po inauguracji szczepień przeciw Covid-19, którymi zostały objęte służby podległe MSWiA, 26 marca br. rozpoczęły się szczepienia policjantów stołecznej drogówki. Jako jedni z pierwszych szczepionkę przyjęli mł. insp Dariusz Ejsmont - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz mł. insp. Piotr Jakubczak - Radca Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Swoją postawą zachęcają pozostałych kolegów i koleżanki do przyjęcia szczepionki. Uważają, że szczepienia ochronne to bardzo skuteczny sposób na ograniczenie pandemii, a dla wielu osób szansa na przeżycie.

Policjanci podejmując decyzję o zaszczepieniu się wyrażają troskę o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo,
nie tylko siebie samych i swoich rodzin, ale wszystkich mieszkańców regionu.