BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci ruchu drogowego na terenie garnizonu stołecznego przeprowadzili działania „Bezpieczna prędkość 2021”. W ich trakcie ujawnili 761 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 600 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości!!!

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość znacznie przekroczyli, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili 600 wykroczeń polegających na zbyt szybkiej jeździe. Kierujący, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, w tym przypadku 44, pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące.  Przerażającym jednak pozostaje fakt, że aż w 307 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych!!!

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do obowiązujących limitów prędkości, ale również do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności kierującego. Prędkość jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym, a jak wiadomo pieszy w starciu z pojazdem jest zawsze na przegranej pozycji.

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy
i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.