PROFILAKTYKA – I KWARTAŁ 2021 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PROFILAKTYKA – I KWARTAŁ 2021

Data publikacji 09.04.2021

Z uwagi na trwającą od ponad roku pandemię policjanci warszawskiej „drogówki” nadal prowadzą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w formie on-line. Zajęcie prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu jakimi są Microsoft Teams, Zoom czy też Google Meet. W trakcie spotkań policjanci wykorzystują autorskie prezentacje multimedialne, filmiki czy też różnego rodzaju spoty.

W chwili obecnej większość zajęć poświeconych jest przygotowaniu uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Jednak nie brakuje też zajęć poświęconych ogólnemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym jak np. prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, obowiązki pasażera czy też używanie elementów odblaskowych. W pierwszym kwartale 2021 roku policjanci przeprowadzili z uczniami szkół warszawskich oraz ościennych powiatów aż 614 spotkań, w których uczestniczyło 9525 uczniów.

Edukacja – budowanie świadomości i wyrabianie dobrych nawyków jest bardzo ważne i to już od najmłodszych lat. Dlatego mimo zaistniałej sytuacji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zachęcają placówki oświatowe do współpracy i spotkań on-line. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres e-mail wrd.sps@ksp.policja.gov.pl 
lub telefonicznie 47 723-79-10 lub 47 723-77-86.