PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!! - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!

Data publikacji 15.04.2021

W dniu dzisiejszym policjanci warszawskiej „drogówki” patrolując jedną z ulic stolicy zauważyli pojazd ciężarowy marki Mercedes, który już na pierwszy rzut oka wydawał się przeładowany. W związku z tym funkcjonariusze skierowali pojazd na wagę. Po zważeniu okazało się, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu została przekroczona aż o 58,9 %. Kierowca wykonywał transport drogowy rzeczy przewożąc odpady w postaci gliny pomieszanej z piaskiem.

Pojazd został doprowadzony do punktu wagowego obsługiwanego przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, gdzie po zważeniu okazało się, że rzeczywista masa pojazdu wynosi  50 850 kg co stanowi 58,9% ponad dopuszczalną masę całkowitą pojazdu. Kierowca nie posiadał przy sobie wymaganych przepisami dokumentów oraz nie miał prawidłowo oznakowanego pojazdu podczas przewozu odpadu. Ponadto pojazd posiadał liczne usterki techniczne, które mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego do czasu naprawy stwierdzonych usterek. Kierowcę ukarano mandatem karnym i zakazano dalszej jazdy. Natomiast wobec przewoźnika zostanie sporządzona dokumentacja niezbędna do wszczęcia postępowania administracyjnego, a następnie przesłana do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

Przypominamy, że za przeładowanie samochodu zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym grożą kary od 500 zł do nawet 15 000 zł. Oczywiście im większe przekroczenie, tym większa kara.

  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!
  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!
  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!
  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!
  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!
  • PONAD 50% „MASY” WIĘCEJ !!!