BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Data publikacji 23.04.2021

24 kwietnia 2021 r. odbędą się kolejne działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. To następna odsłona wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych, które przeprowadzone zostaną na terenie stołecznego garnizonu. Każdy „szybki kierujący” powinien spodziewać się kontroli drogowej i konsekwencji przewidzianych prawem za naruszanie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Głównym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstania wypadków drogowych na skutek przekraczania dopuszczalnych prędkości, jest to ważne szczególnie na obszarze zabudowanym w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

Kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń zagraża nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest abyśmy poruszali się z bezpieczną prędkością. Co to w ogóle jest ta BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ? To nic innego, jak prędkość dostosowana do warunków atmosferycznych i drogowych, która zapewni panowanie nad kierowanym przez nas pojazdem. Prędkość pojazdu ma szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu, w szczególności pieszego, dla którego nawet nieznaczne jej przekroczenie znacznie zmniejsza szanse na przeżycie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji
dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i przyległych powiatów, oprócz organizowanych akcji,
również na co dzień prowadzą działania zmierzające do „wyeliminowania rajdowców” z dróg.