SAMOCHÓD VS ROWERZYSTA - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

SAMOCHÓD VS ROWERZYSTA

Data publikacji 12.05.2021

Rowerzysta dzięki należytej ostrożności oraz refleksowi uniknął tragedii....Rower to dzisiaj bardzo popularny środek transportu, w szczególności przy ładnej pogodzie. W czasie pandemii jest pojazdem, z którego korzysta coraz więcej osób, gdyż jest bardziej bezpieczny niż podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej.

Aby bezpiecznie poruszać się jednośladami należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów. Niestety niektórzy kierowcy innych pojazdów często zapominają o tym, że cykliści również poruszają się po drogach przez co bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których to najbardziej cierpią właśnie rowerzyści. 

Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło na ulicy Tamka w Warszawie. Patrolujący ulice stolicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, nieoznakowanym radiowozem zauważyli, jak kierujący pojazdem marki Skoda skręcając w prawo w ulicę Kruczkowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się pasem ruchu dla rowerów i przez skrzyżowanie jechał na wprost. Dzięki czujności i refleksowi rowerzysty nie doszło do zdarzenia, natomiast w stosunku do kierującego policjanci wyciągnęli surowe konsekwencje. Został on bowiem ukarany mandatem w wysokości 350 zł, a do jego konta dopisano 6 punktów karnych.

Film SAMOCHÓD VS ROWERZYSTA

Pobierz plik SAMOCHÓD VS ROWERZYSTA (format mp4 - rozmiar 35.35 MB)